P4SMAJ26ADF-13
P4SMAJ26ADF-13
Enlarge
For Reference Only
Part Number P4SMAJ26ADF-13
LIXINC Part # P4SMAJ26ADF-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Category
Description TVS DIODE 26VWM 42.1VC D-FLAT
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models P4SMAJ26ADF-13 PCB Footprint and Symbol
P4SMAJ26ADF-13 Specifications
Part Number:P4SMAJ26ADF-13
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Bidirectional Channels :-
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :9.5A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :2-SMD, Flat Lead
Power - Peak Pulse :400W
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :D-Flat
Type :Zener
Unidirectional Channels :1
Voltage - Breakdown (Min) :28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :26V