SMCJ64CA/TR13
SMCJ64CA/TR13
Enlarge
For Reference Only
Part Number SMCJ64CA/TR13
LIXINC Part # SMCJ64CA/TR13
Manufacturer YAGEO
Category
Description TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SMCJ64CA/TR13 PCB Footprint and Symbol
SMCJ64CA/TR13 Specifications
Part Number:SMCJ64CA/TR13
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Bidirectional Channels :1
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :14.6A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :1500W (1.5kW)
Type :Zener
Unidirectional Channels :-
Voltage - Breakdown (Min) :71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :64V