SMDJ14A/TR13
SMDJ14A/TR13
Enlarge
For Reference Only
Part Number SMDJ14A/TR13
LIXINC Part # SMDJ14A/TR13
Manufacturer YAGEO
Category
Description SMDJ, DO-214AB, 14V, 23.2V, REEL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SMDJ14A/TR13 PCB Footprint and Symbol
SMDJ14A/TR13 Specifications
Part Number:SMDJ14A/TR13
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Bidirectional Channels :-
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :129.3A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :3000W (3kW)
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :DO-214AB (SMC)
Type :Zener
Unidirectional Channels :1
Voltage - Breakdown (Min) :15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :23.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :14V