H11C3212V
H11C3212V
Enlarge
For Reference Only
Part Number H11C3212V
LIXINC Part # H11C3212V
Manufacturer HY Electronic (Cayman) Limited
Category
Description ESD PROTECTION DIODE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models H11C3212V PCB Footprint and Symbol
H11C3212V Specifications
Part Number:H11C3212V
Brand:Texas Instruments
Applications :Telecom
Bidirectional Channels :-
Capacitance @ Frequency :130pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :11A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :350W
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :SOT-23
Type :Zener
Unidirectional Channels :2
Voltage - Breakdown (Min) :13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :32V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :12V (Max)