H20C323V3B
H20C323V3B
Enlarge
For Reference Only
Part Number H20C323V3B
LIXINC Part # H20C323V3B
Manufacturer HY Electronic (Cayman) Limited
Category
Description ESD PROTECTION DIODE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models H20C323V3B PCB Footprint and Symbol
H20C323V3B Specifications
Part Number:H20C323V3B
Brand:Texas Instruments
Applications :Telecom
Bidirectional Channels :2
Capacitance @ Frequency :450pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :20A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :350W
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :SOT-23
Type :Zener
Unidirectional Channels :-
Voltage - Breakdown (Min) :4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :17.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :3.3V (Max)