1.5SMC22CA
1.5SMC22CA
Enlarge
For Reference Only
Part Number 1.5SMC22CA
LIXINC Part # 1.5SMC22CA
Manufacturer Taiwan Semiconductor
Category
Description TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO214AB
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 1.5SMC22CA PCB Footprint and Symbol
1.5SMC22CA Specifications
Part Number:1.5SMC22CA
Brand:Texas Instruments
Applications :Telecom
Bidirectional Channels :1
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :51A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :1500W (1.5kW)
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Unidirectional Channels :-
Voltage - Breakdown (Min) :20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :30.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :18.8V