TESDL24V RWG
TESDL24V RWG
Enlarge
For Reference Only
Part Number TESDL24V RWG
LIXINC Part # TESDL24V RWG
Manufacturer Taiwan Semiconductor
Category
Description 1005, 24V, 47W, 10PF, ESD PROTEC
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TESDL24V RWG PCB Footprint and Symbol
TESDL24V RWG Specifications
Part Number:TESDL24V RWG
Brand:Texas Instruments
Applications :USB
Bidirectional Channels :1
Capacitance @ Frequency :10pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :5A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :1005 (2512 Metric)
Power - Peak Pulse :47W
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :1005
Type :Zener
Unidirectional Channels :-
Voltage - Breakdown (Min) :25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :51V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :24V (Max)