SMDJ24CA-AT/TR13
SMDJ24CA-AT/TR13
Enlarge
For Reference Only
Part Number SMDJ24CA-AT/TR13
LIXINC Part # SMDJ24CA-AT/TR13
Manufacturer YAGEO
Category
Description SMDJ, DO-214AB, 24V, 38.9V, AUTO
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SMDJ24CA-AT/TR13 PCB Footprint and Symbol
SMDJ24CA-AT/TR13 Specifications
Part Number:SMDJ24CA-AT/TR13
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Bidirectional Channels :1
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :77.1A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :3000W (3kW)
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :DO-214AB (SMC)
Type :Zener
Unidirectional Channels :-
Voltage - Breakdown (Min) :26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :24V