P6SMBJ58CA-AU_R1_000A1
P6SMBJ58CA-AU_R1_000A1
Enlarge
For Reference Only
Part Number P6SMBJ58CA-AU_R1_000A1
LIXINC Part # P6SMBJ58CA-AU_R1_000A1
Manufacturer PANJIT
Category
Description SMB, TVS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models P6SMBJ58CA-AU_R1_000A1 PCB Footprint and Symbol
P6SMBJ58CA-AU_R1_000A1 Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Bidirectional Channels :1
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :6.4A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :600W
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :SMB (DO-214AA)
Type :Zener
Unidirectional Channels :-
Voltage - Breakdown (Min) :64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :58V