ATS22C-2CF/B
ATS22C-2CF/B
Enlarge
For Reference Only
Part Number ATS22C-2CF/B
LIXINC Part # ATS22C-2CF/B
Manufacturer YAGEO
Category
Description ATS, 2CF, 22V, 35.5V, AUTO, BOX
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ATS22C-2CF/B PCB Footprint and Symbol
ATS22C-2CF/B Specifications
Part Number:ATS22C-2CF/B
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Bidirectional Channels :1
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :287A
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :P600, Axial
Power - Peak Pulse :10000W (10kW)
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :P600
Type :Zener
Unidirectional Channels :-
Voltage - Breakdown (Min) :24.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :22V