SMAJ30CA
SMAJ30CA
Enlarge
For Reference Only
Part Number SMAJ30CA
LIXINC Part # SMAJ30CA
Manufacturer YANGJIE
Category
Description TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SMAJ30CA PCB Footprint and Symbol
SMAJ30CA Specifications
Part Number:SMAJ30CA
Brand:Texas Instruments
Applications :Telecom
Bidirectional Channels :1
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :8.26A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :400W
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :DO-214AC (SMA)
Type :Zener
Unidirectional Channels :-
Voltage - Breakdown (Min) :33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :30V