5.0SMCJ150CA
5.0SMCJ150CA
Enlarge
For Reference Only
Part Number 5.0SMCJ150CA
LIXINC Part # 5.0SMCJ150CA
Manufacturer Diotec Semiconductor
Category
Description TVSDiode, 150V, 5000W,Bidir
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 5.0SMCJ150CA PCB Footprint and Symbol
5.0SMCJ150CA Specifications
Part Number:5.0SMCJ150CA
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Bidirectional Channels :1
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :20.6A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :5000W (5kW)