P4SMA78CA TR13
P4SMA78CA TR13
Enlarge
For Reference Only
Part Number P4SMA78CA TR13
LIXINC Part # P4SMA78CA TR13
Manufacturer Central Semiconductor
Category
Description TVS DIODE 78VWM 126VC SMA
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models P4SMA78CA TR13 PCB Footprint and Symbol
P4SMA78CA TR13 Specifications
Part Number:P4SMA78CA TR13
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Bidirectional Channels :1
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :2.2A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :400W
Power Line Protection :No
Product Status :Obsolete
Supplier Device Package :SMA
Type :Zener
Unidirectional Channels :-
Voltage - Breakdown (Min) :86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :78V