10GENW3QM-R(H)
10GENW3QM-R(H)
Enlarge
For Reference Only
Part Number 10GENW3QM-R(H)
LIXINC Part # 10GENW3QM-R(H)
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 10GENW3QM-R(H) PCB Footprint and Symbol
10GENW3QM-R(H) Specifications
Part Number:10GENW3QM-R(H)
Brand:Texas Instruments
Accomodates a Fuse :No
Approval Agency :CSA, UL, VDE
Connector Style :IEC 320-C14
Connector Type :Receptacle, Male Blades
Current Rating - Appliance Inlet :10A
Current Rating - Circuit Breaker :-
Current Rating - Filter :10A
Features :Bleed Resistor, Mounting Clip
Filter Type :Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Fuse Holder, Drawer :-
Ingress Protection :-
Material Flammability Rating :-
Mounting Type :Panel Mount, Snap-In
Number of Positions :3
Panel Cutout Dimensions :Rectangular - 29.50mm x 21.50mm