ODD15M0000Z/AA
ODD15M0000Z/AA
Enlarge
For Reference Only
Part Number ODD15M0000Z/AA
LIXINC Part # ODD15M0000Z/AA
Manufacturer Amphenol Positronic
Category
Description D-SUB
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ODD15M0000Z/AA PCB Footprint and Symbol
ODD15M0000Z/AA Specifications
Part Number:ODD15M0000Z/AA
Brand:Texas Instruments
Connector Style :D-Sub, High Density
Connector Type :Plug for Male Contacts
Contact Type :Signal
Features :Shielded
Flange Feature :Housing/Shell (Unthreaded)
Ingress Protection :IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Mounting Type :Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :15
Number of Rows :3
Primary Material :Metal
Product Status :Active
Shell Finish Thickness :-
Shell Material, Finish :Steel, Tin Plated
Shell Size, Connector Layout :1 (DE, E) High Density
The Products You May Be Interested In
205204-4 205204-4 CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS 7440
More on Order
205204-9 205204-9 CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS 4120
More on Order
205203-3 205203-3 CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS 4280
205203-8 205203-8 CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS 1020
1658681-1 1658681-1 CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS 5290
748364-1 748364-1 CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 15POS 1370
1658671-1 1658671-1 CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 26POS 3980
163X10169X 163X10169X CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 15POS 7820
0685031602 0685031602 CONN HOUSING PLUG 16POS 5170
163X10179X 163X10179X CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 26POS 1390
180-044-173L000 180-044-173L000 CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 44POS 4450
1658643-1 1658643-1 CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS 3090
1757820-1 1757820-1 CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS 1100
1757819-1 1757819-1 CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS 2240
1658655-1 1658655-1 CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS 6910