SND15S0000G/AA
SND15S0000G/AA
Enlarge
For Reference Only
Part Number SND15S0000G/AA
LIXINC Part # SND15S0000G/AA
Manufacturer Amphenol Positronic
Category
Description D-SUB
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SND15S0000G/AA PCB Footprint and Symbol
SND15S0000G/AA Specifications
Part Number:SND15S0000G/AA
Brand:Texas Instruments
Connector Style :D-Sub
Connector Type :Receptacle for Female Contacts
Contact Type :Signal
Features :Shielded
Flange Feature :Housing/Shell (Unthreaded)
Ingress Protection :IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Mounting Type :Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :15
Number of Rows :2
Primary Material :Metal
Product Status :Active
Shell Finish Thickness :-
Shell Material, Finish :Brass, Gold Plated
Shell Size, Connector Layout :2 (DA, A)
The Products You May Be Interested In
205204-4 205204-4 CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS 7440
More on Order
205204-9 205204-9 CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS 4120
More on Order
205203-3 205203-3 CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS 4280
205203-8 205203-8 CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS 1020
1658681-1 1658681-1 CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS 5290
748364-1 748364-1 CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 15POS 1370
1658671-1 1658671-1 CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 26POS 3980
163X10169X 163X10169X CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 15POS 7820
0685031602 0685031602 CONN HOUSING PLUG 16POS 5170
163X10179X 163X10179X CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 26POS 1390
180-044-173L000 180-044-173L000 CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 44POS 4450
1658643-1 1658643-1 CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS 3090
1757820-1 1757820-1 CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS 1100
1757819-1 1757819-1 CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS 2240
1658655-1 1658655-1 CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS 6910