SAG.H51.LLLB1G
SAG.H51.LLLB1G
Enlarge
For Reference Only
Part Number SAG.H51.LLLB1G
LIXINC Part # SAG.H51.LLLB1G
Manufacturer LEMO
Category
Description CONN PLUG 51POS CRIMP
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SAG.H51.LLLB1G PCB Footprint and Symbol
SAG.H51.LLLB1G Specifications
Part Number:SAG.H51.LLLB1G
Brand:Texas Instruments
Cable Termination :Crimp
Color :Black
Connector Type :Plug
Contact Finish :-
Contact Finish Thickness :-
Contact Type :Female Socket
Fastening Type :Latch Lock
Features :Cable Clamp
Mounting Type :Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :51
Number of Rows :5
Pitch :-
Product Status :Active
Row Spacing :-
Wire Gauge :-
Wire Type :Discrete
The Products You May Be Interested In
3230-10-0102-00 3230-10-0102-00 CONN SOCKET 10POS IDC GOLD 7580
More on Order
3230-10-0101-00 3230-10-0101-00 CONN SOCKET 10POS IDC GOLD 4320
More on Order
3230-20-0101-00 3230-20-0101-00 CONN SOCKET 20POS IDC GOLD 4880
3230-20-0103-00 3230-20-0103-00 CONN SOCKET 20POS IDC GOLD 3420
3-640441-2 3-640441-2 CONN RCPT 2POS IDC 24AWG TIN 1490
3-640440-2 3-640440-2 CONN RCPT 2POS IDC 22AWG TIN 3180
3-640440-3 3-640440-3 CONN RCPT 3POS IDC 22AWG TIN 3430
3-640441-4 3-640441-4 CONN RCPT 4POS IDC 24AWG TIN 6630
03SR-3S 03SR-3S CONN RCPT 3POS IDC 30AWG TIN 7870
101-106 101-106 CONN SOCKET 10POS IDC GOLD 4450
3-640440-4 3-640440-4 CONN RCPT 4POS IDC 22AWG TIN 4660
3030-10-0102-00 3030-10-0102-00 CONN SOCKET 10POS IDC GOLD 1930
02ZR-8M-P 02ZR-8M-P CONN RCPT 2POS IDC 28AWG TIN 1690
3030-10-0101-00 3030-10-0101-00 CONN SOCKET 10POS IDC GOLD 1660
3-640441-5 3-640441-5 CONN RCPT 5POS IDC 24AWG TIN 2250