PX0100S12AGY
PX0100S12AGY
Enlarge
For Reference Only
Part Number PX0100S12AGY
LIXINC Part # PX0100S12AGY
Manufacturer Bulgin
Category
Description CONN PLUG HSG 12POS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PX0100S12AGY PCB Footprint and Symbol
PX0100S12AGY Specifications
Part Number:PX0100S12AGY
Brand:Texas Instruments
Color :Gray
Connector Type :Plug
Contact Termination :Crimp
Contact Type :Female Socket, Power
Fastening Type :Latch Lock
Features :IP68
Mounting Type :Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :12
Number of Rows :2
Operating Temperature :-
Pitch :-
Product Status :Active
Row Spacing :-
The Products You May Be Interested In
EHR-3 EHR-3 CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM 2130
More on Order
52225-02 52225-02 CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM 4160
More on Order
51225-02 51225-02 CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM 6390
EHR-6 EHR-6 CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM 4480