PX0105S12ABK
PX0105S12ABK
Enlarge
For Reference Only
Part Number PX0105S12ABK
LIXINC Part # PX0105S12ABK
Manufacturer Bulgin
Category
Description CONN PLUG HSG 12POS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PX0105S12ABK PCB Footprint and Symbol
PX0105S12ABK Specifications
Part Number:PX0105S12ABK
Brand:Texas Instruments
Color :Black
Connector Type :Plug
Contact Termination :Crimp
Contact Type :Female Socket, Power
Fastening Type :Latch Lock
Features :Cap (Cover), IP68
The Products You May Be Interested In
EHR-3 EHR-3 CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM 2130
More on Order
52225-02 52225-02 CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM 4160
More on Order
51225-02 51225-02 CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM 6390
EHR-6 EHR-6 CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM 4480