4281-2-16-D
4281-2-16-D
Enlarge
For Reference Only
Part Number 4281-2-16-D
LIXINC Part # 4281-2-16-D
Manufacturer CnC Tech
Category
Description CONN RCPT HSG 16POS 4.20MM
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 4281-2-16-D PCB Footprint and Symbol
4281-2-16-D Specifications
Part Number:4281-2-16-D
Brand:Texas Instruments
Color :White
Connector Type :Receptacle
Contact Termination :Crimp
Contact Type :Female Socket
Fastening Type :Latch Lock
Features :-
Mounting Type :Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :16
Number of Rows :2
Operating Temperature :-
Product Status :Active
The Products You May Be Interested In
EHR-3 EHR-3 CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM 2130
More on Order
52225-02 52225-02 CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM 4160
More on Order
51225-02 51225-02 CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM 6390
EHR-6 EHR-6 CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM 4480