10134255-001LF
10134255-001LF
Enlarge
For Reference Only
Part Number 10134255-001LF
LIXINC Part # 10134255-001LF
Manufacturer Amphenol Anytek
Category
Description CONN TERM BLK FEED THRU 4-14 AWG
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 10134255-001LF PCB Footprint and Symbol
10134255-001LF Specifications
Part Number:10134255-001LF
Brand:Texas Instruments
Color :Gray
Current - IEC :101 A
Current - UL :85 A
Disconnect Type :-
Features :-
Fuse Type :-
Number of Levels :1
Number of Positions :2
Product Status :Active
Terminal - Width :12.0mm
Termination Style :Screw
Type :Feed Through
Voltage - IEC :1000V
Voltage - UL :600V