YH6301510000G
YH6301510000G
Enlarge
For Reference Only
Part Number YH6301510000G
LIXINC Part # YH6301510000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Category
Description TERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models YH6301510000G PCB Footprint and Symbol
YH6301510000G Specifications
Part Number:YH6301510000G
Brand:Texas Instruments
Color :Green
Current :20 A
Features :Interlocking (Side)
Mating Orientation :Horizontal with Board
Mounting Type :Through Hole
Number of Levels :3
Positions Per Level :21
Product Status :Active
Voltage :300 V
Wire Gauge :12-28 AWG
Wire Termination :Screw - Rising Cage Clamp
The Products You May Be Interested In
2065-100/998-403 2065-100/998-403 SMD PCB TERMINAL BLOCK; PUSH-BUT 2060
More on Order
2059-301/998-403 2059-301/998-403 SMD PCB TERMINAL BLOCK; 0.5 MM; 7960
More on Order
2060-451/998-404 2060-451/998-404 SMD PCB TERMINAL BLOCK; PUSH-BUT 4630
1985195 1985195 TERM BLOCK 2POS 45DEG 3.5MM PCB 5260
691137710002 691137710002 TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB 4410
1984963 1984963 TERM BLOCK 2POS 45DEG 3.5MM PCB 5270
2059-302/998-403 2059-302/998-403 SMD PCB TERMINAL BLOCK; 0.5 MM; 5130
1935161 1935161 TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB 6890
1985205 1985205 TERM BLOCK 3POS 45DEG 3.5MM PCB 6890
1984976 1984976 TERM BLOCK 3POS 45DEG 3.5MM PCB 5800
009276004021106 009276004021106 TERM BLK 4POS SIDE ENT 2.5MM SMD 7330
1935310 1935310 TERM BLK 2POS TOP ENTRY 5MM PCB 4230
1984617 1984617 TERM BLK 2POS SIDE ENT 3.5MM PCB 5190