ECS-24-32-1X
ECS-24-32-1X
Enlarge
For Reference Only
Part Number ECS-24-32-1X
LIXINC Part # ECS-24-32-1X
Manufacturer ECS Inc. International
Category
Description CRYSTAL 2.4576MHZ 32PF TH
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ECS-24-32-1X PCB Footprint and Symbol
ECS-24-32-1X Specifications
Part Number:ECS-24-32-1X
Brand:Texas Instruments
ESR (Equivalent Series Resistance) :300 Ohms
Frequency :2.4576 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Frequency Tolerance :±30ppm
Load Capacitance :32pF
Mounting Type :Through Hole
Operating Mode :Fundamental
Operating Temperature :-10°C ~ 70°C