XRCGB32M000F2P2CR0
XRCGB32M000F2P2CR0
Enlarge
For Reference Only
Part Number XRCGB32M000F2P2CR0
LIXINC Part # XRCGB32M000F2P2CR0
Manufacturer Murata Electronics
Category
Description CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models XRCGB32M000F2P2CR0 PCB Footprint and Symbol
XRCGB32M000F2P2CR0 Specifications
Part Number:XRCGB32M000F2P2CR0
Brand:Texas Instruments
ESR (Equivalent Series Resistance) :70 Ohms
Frequency :32 MHz
Frequency Stability :±20ppm
Frequency Tolerance :±20ppm
Load Capacitance :8pF
Mounting Type :Surface Mount
Operating Mode :Fundamental
Operating Temperature :-30°C ~ 85°C