IXA16-HBFF12-25.000MHZ
IXA16-HBFF12-25.000MHZ
Enlarge
For Reference Only
Part Number IXA16-HBFF12-25.000MHZ
LIXINC Part # IXA16-HBFF12-25.000MHZ
Manufacturer ILSI
Category
Description CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models IXA16-HBFF12-25.000MHZ PCB Footprint and Symbol
IXA16-HBFF12-25.000MHZ Specifications
Brand:Texas Instruments
ESR (Equivalent Series Resistance) :60 Ohms
Frequency :25 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Frequency Tolerance :±20ppm
Load Capacitance :12pF
Mounting Type :Surface Mount
Operating Mode :Fundamental
Operating Temperature :-40°C ~ 125°C