HC49USM-FF5F18-12.000MHZ
HC49USM-FF5F18-12.000MHZ
Enlarge
For Reference Only
Part Number HC49USM-FF5F18-12.000MHZ
LIXINC Part # HC49USM-FF5F18-12.000MHZ
Manufacturer ILSI
Category
Description CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HC49USM-FF5F18-12.000MHZ PCB Footprint and Symbol
HC49USM-FF5F18-12.000MHZ Specifications
Brand:Texas Instruments
ESR (Equivalent Series Resistance) :60 Ohms
Frequency :12 MHz
Frequency Stability :±30ppm
Frequency Tolerance :±30ppm
Load Capacitance :18pF
Mounting Type :Surface Mount
Operating Mode :Fundamental
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C