PRQC10.00CR5010X00L
PRQC10.00CR5010X00L
Enlarge
For Reference Only
Part Number PRQC10.00CR5010X00L
LIXINC Part # PRQC10.00CR5010X00L
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CERAMIC RES 10.0000MHZ 10PF SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PRQC10.00CR5010X00L PCB Footprint and Symbol
PRQC10.00CR5010X00L Specifications
Brand:Texas Instruments
Capacitance :10 pF
Features :Built in Capacitor
Frequency :10 MHz
Frequency Stability :±0.5%
Frequency Tolerance :±0.5%
Impedance :-
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C