CVCO55CC-2620-2710
CVCO55CC-2620-2710
Enlarge
For Reference Only
Part Number CVCO55CC-2620-2710
LIXINC Part # CVCO55CC-2620-2710
Manufacturer Crystek Corporation
Category
Description VCO 2665MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7MM
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CVCO55CC-2620-2710 PCB Footprint and Symbol
CVCO55CC-2620-2710 Specifications
Part Number:CVCO55CC-2620-2710
Brand:Texas Instruments
2nd Harmonic, Typ (dBc) :-15
Frequency - Center :2665MHz
Frequency Range :2620 ~ 2710MHz
Icc Max :40mA
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) :-108 (Max)
Power (dBm) :3 ±2
Product Status :Active
Pushing (MHz/V) :1.5
Tuning Voltage (VDC) :0.5 V ~ 4.5 V
Voltage - Supply :5V