RQRA-0400-0800
RQRA-0400-0800
Enlarge
For Reference Only
Part Number RQRA-0400-0800
LIXINC Part # RQRA-0400-0800
Manufacturer Raltron
Category
Description VCO 400MHZ-800MHZ SMD .5X.5"
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RQRA-0400-0800 PCB Footprint and Symbol
RQRA-0400-0800 Specifications
Part Number:RQRA-0400-0800
Brand:Texas Instruments
2nd Harmonic, Typ (dBc) :-5
Frequency - Center :600MHz
Frequency Range :400MHz ~ 800MHz
Icc Max :17mA (Typ)
Operating Temperature :-10°C ~ 70°C
Package / Case :16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) :-102
Power (dBm) :5 ±5
Product Status :Active
Pushing (MHz/V) :5
Tuning Voltage (VDC) :0 V ~ 12 V
Voltage - Supply :5V