CVCO55BE-1770-1830
CVCO55BE-1770-1830
Enlarge
For Reference Only
Part Number CVCO55BE-1770-1830
LIXINC Part # CVCO55BE-1770-1830
Manufacturer Crystek Corporation
Category
Description VCO 1800MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CVCO55BE-1770-1830 PCB Footprint and Symbol
CVCO55BE-1770-1830 Specifications
Part Number:CVCO55BE-1770-1830
Brand:Texas Instruments
2nd Harmonic, Typ (dBc) :-15
Frequency - Center :1800MHz
Frequency Range :1770 ~ 1830MHz
Icc Max :25mA
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) :-105
Power (dBm) :3 ±3
Product Status :Active
Pushing (MHz/V) :2
Tuning Voltage (VDC) :0.3 V ~ 4.7 V
Voltage - Supply :5V