CVCO55CC-1845-1855
CVCO55CC-1845-1855
Enlarge
For Reference Only
Part Number CVCO55CC-1845-1855
LIXINC Part # CVCO55CC-1845-1855
Manufacturer Crystek Corporation
Category
Description VCO 1850MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CVCO55CC-1845-1855 PCB Footprint and Symbol
CVCO55CC-1845-1855 Specifications
Part Number:CVCO55CC-1845-1855
Brand:Texas Instruments
2nd Harmonic, Typ (dBc) :-13
Frequency - Center :1850MHz
Frequency Range :1845 ~ 1855MHz
Icc Max :20mA (Typ)
Operating Temperature :-30°C ~ 70°C
Package / Case :16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) :-117
Power (dBm) :2.5 ±2.5
Product Status :Active
Pushing (MHz/V) :0.5 (Typ)
Tuning Voltage (VDC) :0.3 V ~ 4.7 V
Voltage - Supply :5V