CRBV55CL-0138-0174
CRBV55CL-0138-0174
Enlarge
For Reference Only
Part Number CRBV55CL-0138-0174
LIXINC Part # CRBV55CL-0138-0174
Manufacturer Crystek Corporation
Category
Description VCO 156MHZ 1.5-3.5V 31.75X14.99
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CRBV55CL-0138-0174 PCB Footprint and Symbol
CRBV55CL-0138-0174 Specifications
Part Number:CRBV55CL-0138-0174
Brand:Texas Instruments
2nd Harmonic, Typ (dBc) :-15
Frequency - Center :156MHz
Frequency Range :138 ~ 174MHz
Icc Max :25mA
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :Module Adapter, SMA F (3)
Phase Noise Typ (dBc/Hz) :-115
Power (dBm) :0 ±3
Product Status :Active
Pushing (MHz/V) :1.5
Tuning Voltage (VDC) :1.5 V ~ 3.5 V
Voltage - Supply :5V