CRBV55CL-1188-1212
CRBV55CL-1188-1212
Enlarge
For Reference Only
Part Number CRBV55CL-1188-1212
LIXINC Part # CRBV55CL-1188-1212
Manufacturer Crystek Corporation
Category
Description VCO 1200MHZ 0.5-4.5V 31.75X14.99
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CRBV55CL-1188-1212 PCB Footprint and Symbol
CRBV55CL-1188-1212 Specifications
Part Number:CRBV55CL-1188-1212
Brand:Texas Instruments
2nd Harmonic, Typ (dBc) :-20
Frequency - Center :1200MHz
Frequency Range :1188 ~ 1212MHz
Icc Max :20mA
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :Module Adapter, SMA F (3)
Phase Noise Typ (dBc/Hz) :-110
Power (dBm) :8 ±2
Product Status :Active
Pushing (MHz/V) :1
Tuning Voltage (VDC) :0.5 V ~ 4.5 V
Voltage - Supply :12V