CVCO55BE-3245-3500
CVCO55BE-3245-3500
Enlarge
For Reference Only
Part Number CVCO55BE-3245-3500
LIXINC Part # CVCO55BE-3245-3500
Manufacturer Crystek Corporation
Category
Description VCO 3372.5MHZ 1-20V 12.7X12.7MM
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CVCO55BE-3245-3500 PCB Footprint and Symbol
CVCO55BE-3245-3500 Specifications
Part Number:CVCO55BE-3245-3500
Brand:Texas Instruments
2nd Harmonic, Typ (dBc) :-15
Frequency - Center :3372.5MHz
Frequency Range :3245 ~ 3500MHz
Icc Max :38mA
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) :-97
Power (dBm) :2.5 ±2.5
Product Status :Obsolete
Pushing (MHz/V) :5
Tuning Voltage (VDC) :1 V ~ 20 V
Voltage - Supply :5V