NSR30CM3T5G
NSR30CM3T5G
Enlarge
For Reference Only
Part Number NSR30CM3T5G
LIXINC Part # NSR30CM3T5G
Manufacturer onsemi
Category
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT723
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models NSR30CM3T5G PCB Footprint and Symbol
NSR30CM3T5G Specifications
Part Number:NSR30CM3T5G
Brand:Texas Instruments
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :200mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr :2 µA @ 25 V
Diode Configuration :1 Pair Common Cathode
Diode Type :Schottky
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature - Junction :125°C (Max)
Package / Case :SOT-723
Product Status :Active
Reverse Recovery Time (trr) :5 ns
Speed :Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :SOT-723
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :800 mV @ 100 mA
The Products You May Be Interested In
BAV70,235 BAV70,235 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 5800
More on Order
BAV70,215 BAV70,215 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 7890