VS-30CPQ100-N3
VS-30CPQ100-N3
Enlarge
For Reference Only
Part Number VS-30CPQ100-N3
LIXINC Part # VS-30CPQ100-N3
Manufacturer Vishay
Category
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VS-30CPQ100-N3 PCB Footprint and Symbol
VS-30CPQ100-N3 Specifications
Part Number:VS-30CPQ100-N3
Brand:Texas Instruments
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :30A
Current - Reverse Leakage @ Vr :550 µA @ 100 V
Diode Configuration :1 Pair Common Cathode
Diode Type :Schottky
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature - Junction :-
Package / Case :TO-247-3
Product Status :Active
Reverse Recovery Time (trr) :-
Speed :Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :TO-247AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :1.05 V @ 30 A
The Products You May Be Interested In
BAV70,235 BAV70,235 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 5800
More on Order
BAV70,215 BAV70,215 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 7890