BZX384C15-E3-18
BZX384C15-E3-18
Enlarge
For Reference Only
Part Number BZX384C15-E3-18
LIXINC Part # BZX384C15-E3-18
Manufacturer Vishay
Category
Description DIODE ZENER 15V 200MW SOD323
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models BZX384C15-E3-18 PCB Footprint and Symbol
BZX384C15-E3-18 Specifications
Part Number:BZX384C15-E3-18
Brand:Texas Instruments
Current - Reverse Leakage @ Vr :50 nA @ 10.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :30 Ohms
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :SC-76, SOD-323
Power - Max :200 mW
Product Status :Active
Supplier Device Package :SOD-323
Tolerance :±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :-
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :15 V