BZX984B33
BZX984B33
Enlarge
For Reference Only
Part Number BZX984B33
LIXINC Part # BZX984B33
Manufacturer Rectron USA
Category
Description DIODE ZENER 33V 150MW SOD-923
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models BZX984B33 PCB Footprint and Symbol
BZX984B33 Specifications
Part Number:BZX984B33
Brand:Texas Instruments
Current - Reverse Leakage @ Vr :100 nA @ 23.1 V
Impedance (Max) (Zzt) :80 Ohms
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-
Package / Case :SOD-923
Power - Max :150 mW
Product Status :Active
Supplier Device Package :SOD-923
Tolerance :±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :-
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :33 V