PM100CSA060
PM100CSA060
Enlarge
For Reference Only
Part Number PM100CSA060
LIXINC Part # PM100CSA060
Manufacturer Powerex, Inc.
Category
Description MOD IPM 6PAC 600V 100A
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PM100CSA060 PCB Footprint and Symbol
PM100CSA060 Specifications
Part Number:PM100CSA060
Brand:Texas Instruments
Configuration :3 Phase
Current :100 A
Mounting Type :Chassis Mount
Package / Case :Power Module
Product Status :Obsolete
Type :IGBT
Voltage :600 V
Voltage - Isolation :2500Vrms
The Products You May Be Interested In
AOZ5516QI_2 AOZ5516QI_2 IC POWER DRMOS 25V 55A 31QFN 1400