PM50B6LB060
PM50B6LB060
Enlarge
For Reference Only
Part Number PM50B6LB060
LIXINC Part # PM50B6LB060
Manufacturer Powerex, Inc.
Category
Description MOD PV-IPM H-BRDG/2CHOP 600V 50A
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PM50B6LB060 PCB Footprint and Symbol
PM50B6LB060 Specifications
Part Number:PM50B6LB060
Brand:Texas Instruments
Configuration :H-Bridge
Current :50 A
Type :IGBT
Voltage :600 V
Voltage - Isolation :2500VDC
The Products You May Be Interested In
AOZ5516QI_2 AOZ5516QI_2 IC POWER DRMOS 25V 55A 31QFN 1400