PM50RLA120
PM50RLA120
Enlarge
For Reference Only
Part Number PM50RLA120
LIXINC Part # PM50RLA120
Manufacturer Powerex, Inc.
Category
Description MOD IPM L-SER 7PAC 1200V 50A
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PM50RLA120 PCB Footprint and Symbol
PM50RLA120 Specifications
Part Number:PM50RLA120
Brand:Texas Instruments
Configuration :3 Phase
Current :50 A
Type :IGBT
Voltage :1.2 kV
Voltage - Isolation :2500VDC
The Products You May Be Interested In
AOZ5516QI_2 AOZ5516QI_2 IC POWER DRMOS 25V 55A 31QFN 1400