IRAMX30TP60A
IRAMX30TP60A
Enlarge
For Reference Only
Part Number IRAMX30TP60A
LIXINC Part # IRAMX30TP60A
Manufacturer Infineon Technologies
Category
Description IC MOD PWR HYBRID 600V 30A MOTOR
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models IRAMX30TP60A PCB Footprint and Symbol
IRAMX30TP60A Specifications
Part Number:IRAMX30TP60A
Brand:Texas Instruments
Configuration :3 Phase
Current :30 A
Mounting Type :Through Hole
Package / Case :23-PowerSIP Module, 19 Leads, Formed Leads
Product Status :Obsolete
Type :IGBT
Voltage :600 V
Voltage - Isolation :2000Vrms
The Products You May Be Interested In
AOZ5516QI_2 AOZ5516QI_2 IC POWER DRMOS 25V 55A 31QFN 1400