QJ8010LH3TP
QJ8010LH3TP
Enlarge
For Reference Only
Part Number QJ8010LH3TP
LIXINC Part # QJ8010LH3TP
Manufacturer Littelfuse
Category
Description TRIAC ALTERNISTOR 800V 10A TO220
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QJ8010LH3TP PCB Footprint and Symbol
QJ8010LH3TP Specifications
Part Number:QJ8010LH3TP
Brand:Texas Instruments
Configuration :Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :10 mA
Current - Hold (Ih) (Max) :15 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :100A, 120A
Current - On State (It (RMS)) (Max) :10 A
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 150°C (TJ)