DME50B010R
DME50B010R
Enlarge
For Reference Only
Part Number DME50B010R
LIXINC Part # DME50B010R
Manufacturer Panasonic
Category
Description TRANS NPN/PNP DARL 50V SMINI5
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models DME50B010R PCB Footprint and Symbol
DME50B010R Specifications
Part Number:DME50B010R
Brand:Texas Instruments
Current - Collector (Ic) (Max) :100mA
Current - Collector Cutoff (Max) :100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :210 @ 2mA, 10V
Frequency - Transition :150MHz
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :150°C (TJ)
Package / Case :6-SMD (5 Leads), Flat Lead
Power - Max :150mW
Product Status :Obsolete
Supplier Device Package :SMini5-F3-B
Transistor Type :NPN, PNP Complementary Darlington
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :300mV @ 10mA, 100mA, 500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :50V