XP0111100L
XP0111100L
Enlarge
For Reference Only
Part Number XP0111100L
LIXINC Part # XP0111100L
Manufacturer Panasonic
Category
Description TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI5
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models XP0111100L PCB Footprint and Symbol
XP0111100L Specifications
Part Number:XP0111100L
Brand:Texas Instruments
Current - Collector (Ic) (Max) :100mA
Current - Collector Cutoff (Max) :500nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :35 @ 5mA, 10V
Frequency - Transition :80MHz
Mounting Type :Surface Mount
Package / Case :5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Power - Max :150mW
Product Status :Obsolete
Resistor - Base (R1) :10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) :10kOhms
Supplier Device Package :SMini5-G1
Transistor Type :2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :250mV @ 300µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :50V