MMBTH10LT3G
MMBTH10LT3G
Enlarge
For Reference Only
Part Number MMBTH10LT3G
LIXINC Part # MMBTH10LT3G
Manufacturer onsemi
Category
Description RF TRANS NPN 25V 650MHZ SOT23-3
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MMBTH10LT3G PCB Footprint and Symbol
MMBTH10LT3G Specifications
Part Number:MMBTH10LT3G
Brand:Texas Instruments
Current - Collector (Ic) (Max) :-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :60 @ 4mA, 10V
Frequency - Transition :650MHz
Gain :-
Mounting Type :Surface Mount
Noise Figure (dB Typ @ f) :-
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :225mW
Product Status :Active
Supplier Device Package :SOT-23-3 (TO-236)
Transistor Type :NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :25V