MPSH10RLRPG
MPSH10RLRPG
Enlarge
For Reference Only
Part Number MPSH10RLRPG
LIXINC Part # MPSH10RLRPG
Manufacturer onsemi
Category
Description RF TRANS NPN 25V 650MHZ TO92-3
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MPSH10RLRPG PCB Footprint and Symbol
MPSH10RLRPG Specifications
Part Number:MPSH10RLRPG
Brand:Texas Instruments
Current - Collector (Ic) (Max) :-
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :60 @ 4mA, 10V
Frequency - Transition :650MHz
Gain :-
Mounting Type :Through Hole
Noise Figure (dB Typ @ f) :-
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :TO-226-3, TO-92-3 Long Body (Formed Leads)
Power - Max :350mW
Product Status :Obsolete
Supplier Device Package :TO-92 (TO-226)
Transistor Type :NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :25V