AT-41500-GP4
AT-41500-GP4
Enlarge
For Reference Only
Part Number AT-41500-GP4
LIXINC Part # AT-41500-GP4
Manufacturer Broadcom
Category
Description RF TRANS NPN 12V 8GHZ DIE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AT-41500-GP4 PCB Footprint and Symbol
AT-41500-GP4 Specifications
Part Number:AT-41500-GP4
Brand:Texas Instruments
Current - Collector (Ic) (Max) :60mA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :30 @ 10mA, 8V
Frequency - Transition :8GHz
Gain :8dB ~ 17dB
Mounting Type :Surface Mount
Noise Figure (dB Typ @ f) :1.4dB ~ 3dB @ 1GHz ~ 4GHz
Operating Temperature :200°C (TJ)
Package / Case :Die
Power - Max :500mW
Product Status :Obsolete
Supplier Device Package :Die
Transistor Type :NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :12V