PH3134-11S
PH3134-11S
Enlarge
For Reference Only
Part Number PH3134-11S
LIXINC Part # PH3134-11S
Manufacturer MACOM Technology Solutions
Category
Description RF TRANS NPN 60V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PH3134-11S PCB Footprint and Symbol
PH3134-11S Specifications
Part Number:PH3134-11S
Brand:Texas Instruments
Current - Collector (Ic) (Max) :1.3A
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :-
Frequency - Transition :-
Gain :8dB
Mounting Type :Chassis Mount
Noise Figure (dB Typ @ f) :-
Operating Temperature :200°C (TJ)
Package / Case :-
Power - Max :11W
Product Status :Obsolete
Supplier Device Package :-
Transistor Type :NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :60V