ZXTN19100CFFTA
ZXTN19100CFFTA
Enlarge
For Reference Only
Part Number ZXTN19100CFFTA
LIXINC Part # ZXTN19100CFFTA
Manufacturer Diodes Incorporated
Category
Description TRANS NPN 100V 4.5A SOT23F
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ZXTN19100CFFTA PCB Footprint and Symbol
ZXTN19100CFFTA Specifications
Part Number:ZXTN19100CFFTA
Brand:Texas Instruments
Current - Collector (Ic) (Max) :4.5 A
Current - Collector Cutoff (Max) :50nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :200 @ 100mA, 2V
Frequency - Transition :150MHz
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :SOT-23-3 Flat Leads
Power - Max :1.5 W
Product Status :Active
Supplier Device Package :SOT-23F
Transistor Type :NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :235mV @ 450mA, 4.5A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :100 V
The Products You May Be Interested In
BC846B,235 BC846B,235 TRANS NPN 65V 0.1A TO236AB 2880
More on Order
BC846B,215 BC846B,215 TRANS NPN 65V 0.1A TO236AB 6490